сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Јакимовски: Шарената револуција не може да прерасене во политичка патија

Во вчерашното издание на емисијата „Око“ на Горан Петревски во фокусот се претстојните избори закажани за 11 декември. Гости оваа недела беа Стевче Јакимовски, лидерот на ГРОМ и Иван Величковски, лидерот на Либералната партија.

stefce-640x359

Последни вести

Очекувањата дека Шарената револуција ќе прерасне во политичка партија се нереални од едноставни причини што Шарената револуција е организирана и ја води Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, па од тие причини не може да прерасне во политичка сила, истакна Јакимовски при своето гостување во емисијата „Око“ на фреквенцијата на Телевизија Нова.

Во вчерашното издание на емисијата „Око“ на Горан Петревски во фокусот се претстојните избори закажани за 11 декември. Гости оваа недела беа Стевче Јакимовски, лидерот на ГРОМ и Иван Величковски, лидерот на Либералната партија.

1stefce

Емисијата „Око“ на Горан Петревски се емитува премиерно секоја недела во 14 часот на фреквенцијата на ТВ Нова.

Најчитани вести