понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Јакимовски: Во материјалите не слушнав корупција

analiza500

Последни вести

Лидерот на ГРОМ и поранешен функционер на СДСМ, Стевче Јакимовски за време на неговото гостување во емисијата „Анализа“ на 24 Вести, посочи дека иако Зоран Заев најавуваше разоткривање на корупција преку снимените разговори, досега јавноста не слушна ништо коруптивно.

-Се што се зборуваше беше во името на корупцијата, а досега корупција јас во овие разговори не знам и не сум слушнал дека имало. Единствено што сум слушнал во овие разговори да има корупција, тоа е она што се потврдуваше дека Љубе Бошковски на два-три пати зел пари од оној којшто му ги дал, рече Јакимовски.

Најчитани вести