недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Јан Торп призна дека е хомосексуалец

Поранешниот австралиски пливач, Јан Торп, во своето последно интервју откри дека е хомосексуалец. Тој призна дека е хомосексуалец на гостувањето на „Канал 10“ во Австралија, Торп признал дека е геј, а зборувал и за проблемите со депресијата за кои пишуваше и во својата автобиографија.

torp

Последни вести

Поранешниот австралиски пливач, Јан Торп, во своето последно интервју откри дека е хомосексуалец. Тој призна дека е хомосексуалец на гостувањето на „Канал 10“ во Австралија, Торп признал дека е геј, а зборувал и за проблемите со депресијата за кои пишуваше и во својата автобиографија.
Торп потврдил дека е хомосексуалец иако во минатото излегувал и со жени, а и во својата автобиографија ги демантираше наводите дека е геј.
Тој се повлече од пливањето поради недостаток на мотивација, а имаше неуспешен обид да влезе во австралиската репрезентација за ЛОИ во 2012 година. Во својата кариера има освоено девет олимписки медали и единаесет медали на светските првенства.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести