недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Јанакиески: Бесплатно ќе изготвуваме геодетски елаборати за легализација на дивоградби на приматели на социјална помош

janakieski-500

Поврзани вести

При денешната посетата на општина Валандово, доскорешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески по барање на жителите го објасни проектот предвиден во изборната програмата на ВМРО – ДПМНЕ за бесплатно изготвување на геодетски елаборати за легализација на бесправно изградени објекти на приматели на социјална и постојана парична помош и лица со ниски приходи до 14.000 денари месечно, кој исто така предвидува по добивање на Решението за легализација од општина, Агенцијата за катастар на недвижности да изврши бесплатно запишување на објектот и издавање на имотен лист.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести