понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Јанакиески денеска во работна посета на Неготино

janakieski 1

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска ќе биде во работна посета на општина Неготино.

Во рамките на работната посета, министерот Јанакиески, заедно со градоначалникот на општина Неготино, Ванчо Апостолов ќе го посетат населеното место Тремник, каде во тек се активности за изградба на канализациски систем.

Настанот ќе се со почеток од 12,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести