петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Јанакиески до градоначалникот на Куманово: Почнете да ги користите средствата од ЕИБ

janakieski

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го повика градоначалникот на Куманово да почне да ги користи средствата од Европската инвестициска банка во висина од три милиони евра.

На средбата со жителите од Режановце, граѓаните како најголем проблем го истакнаа тоа што немаат канализациона мрежа и дека користењето на септички јами им прави голем проблем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести