среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Јанакиески и Георгиевски во контрола на работите на патoт Велес-Штип

mile

Последни вести

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески заедно со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски, денеска ќе изврши увид на градежните активности на експресниот пат Велес-Штип до Кадрифаково.

Локацијата на која ќе се изврши увид е на 3,5 км од завршувањето на третата лента од Велес кон Штип.

Реконструкцијата со одредено проширување чини околу 15 милиони евра, а вкупно се опфатени 24 километри. Еден дел од патниот правец веќе е завршен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести