понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јанакиески на доделување на решенија за легализација на дивоградби во Ѓорче Петров

mile_j_g_6

Последни вести

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, денеска ќе присуствува на доделување на решенија за легализација на бесправно изградени објекти.

Настанот како што најави министерството, ќе се одржи во општина Ѓорче Петров.

Во оваа општина досега се поднесени над 13.000 барања за легализација на дивоградби, а досега се решени околу 3.500.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести