четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Јанакиески во работна посета на општина Бутел

janakieski2_g1-600x414

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески ќе оствари работна посета на општина Бутел.

Предвидено е заедно со градоначалникот Петре Латиновски да ја посета локацијата каде се во тек градежни активности за реализација на проектот за изградба на фекална канализација во населбата Радишани, каде се предвидени и изјави за медиуми во 12,30 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести