сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јанакиески во Тирана на средба со министрите за транспорт на земјите од ЈИЕ

Јанакиески на средба со неговите колеги од југоисточна Европа

janakieski2_g1-600x414

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска престојува во Тирана, каде ќе присуствува на средбата на министрите за транспорт на државите во југоисточна Европа (ЈИЕ).

На средбата е предвидено да се разговара за тековните и планираните инфраструктурни проекти и активности во делот на транспортот и комуникациите, кои се од значење за земјите во регионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести