понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Јанева фатена во лага, не постојат пријави за закани

Измислици и манипулации со кои Специјалната обвинителка треба да биде претставена како жртва, со што би требала да добие барем некакви симпатии од јавноста.

images

Поврзани вести

Вака експерти го толкуваат скандалозниот настап на Катица Јанева на македонската телевизија. Според нив, недолично и срамно за фелата е еден јавен обвинител кој треба да работи исклучиво согласно закон, да се расфрла со излитени политички флоскули напишани во некој центар.

Курир се обиде да добие одговор од СЈО кој ѝ се заканувал на Катица Јанева или на некој од членовите на нејзиниот тим, но од СЈО нема одговор. Курир се обиде да добие одговор и од министерството за внатрешни работи кога Катица Јанева пријавила некакви закани, но од МВР велат дека таков случај не е пријавен, ниту се преземаат мерки против некое лице.

Курир се уште очекува објаснување од СЈО во врска со изречените наводи од страна на Катица Јанева. Специјалната обвинителка е избран функционер и ѝ должи одговори или извинувања на јавноста.

-Би било нескромно и несериозно ако кажам дека нема притисоци и суптилни закани, изјави Јанева во скандалозното интервју.

Превземено од: Курир

Најчитани вести