ТОП,Македонија

„Курир“: На Катица Јанева ѝ требаат три дена за да провери дали има смокви и дали дала таква изјава пред нотар

„Курир“: На Катица Јанева ѝ требаат три дена за да провери дали има смокви и дали дала таква изјава пред нотар

На специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и требаат дури три дена за да провери дали има насади со смокви, односно дали дала изјава пред нотар дека земјата што ја бара под закуп има насад со овошје, пишува „Курир“.

Откако во текот на вчерашниот ден телевизија АЛФА објави документи кои укажуваат на тоа дека Јанева повторно е фатена во лага, порталот утрово се обидел да добие став од Јанева за ваквите тврдења, но наместо конретен, како што пишува порталот, добиле апсурден одговор од специјалната обвинителка.

Ве известуваме дека во овој момент не сме во можност да Ви одговориме на поставените прашања, но Ве известуваме дека до петок ќе Ви обезбедиме одговор. Ви благодариме на разбирањето, се вели во апсурдниот одговор на Јанева на нашите прашања, пишува „Курир“.

Прашaњата кои беа поставени до Јанева се однесуваа на тоа дали е точно дека се јавила на јавниот повик за доделување на земјиште и дали е точно дека под полна морална и кривична одговорност тврдела дека има насад од смокви стари над 3 години, согласно документите кои вчера ги објави телевизија Алфа.

Како што објави Алфа…