недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 47

Јанг и Тилерсон за ситуацијата на Корејскиот полуостров

Кинескиот дипломат Јанг Џиечи и американскиот државен секретар Рекс Тилерсон размениле денеска во телефонски разговор гледишта за ситуацијата на Корејскиот полуостров, јави Синхуа.

132593697

Поврзани вести

Кинеската новинаска агенција не даде детали од разговорот.

Северна Кореја лансираша синоќа ракета во близина на Синпo, на својот источен брег, а ракетата експлодираше речиси веднаш по лансирањето.

Најчитани вести