понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Јани Лукровски доби 50 заштитни столбови

Овие заштитни слобчиња ќе овозможат да се одржува поголема безбедност на сите учесници во сообраќајот како и на безбедноста на минувачите.

thumb_stolbcinja_02

Поврзани вести

Надлежните служби на општина Гази Баба во изминатиов период поставија околу 50 метални заштитни столбчиња на улица Јани Лукровски во населбата Автокоманда.

Овие заштитни слобчиња ќе овозможат да се одржува поголема безбедност на сите учесници во сообраќајот како и на безбедноста на минувачите.

Поставувањето на металните слобчиња го изврши фирмата МЗТ ИРИ од Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести