петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Јанкулоска ги посети Умин Дол и Ново село

1520751_10151959803706682_1317168030482612087_n

Поврзани вести

Во рамките на денешната агенда, носителот на Изборната Единица 1, Гордана Јанкуловска се сретна и со граѓаните од населените места Умин Дол и Ново Село.

На средбата со граѓаните од овие населени места во кои претежно живеат повозрасни луѓе кои се занимаваат со земјоделие, Јанкуловска потенцираше дека ниту во овие села ниту во другите од Општина Куманово, СДСМ нема направено речиси ништо.

10169233_10151959803921682_3286120266252927568_n

„Но, затоа ВМРО ДПМНЕ во изминатиот период во неколку наврати ги зголемуваше пензииите на пензионерите и овозможи редовна исплата на субвенциите за земјоделците“, нагласи Јанкуловска.

Таа потенцираше дека  во наредните четири години  се предвидува покачување на пензиите за цели 20 отсто, како и нови 600 милиони евра за субвенции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести