понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Јанкулоска ќе дели флаери на Партизанска

ja

Последни вести

Во рамки на новата кампања за безбедност на сообраќајот „Почитувај ги правилата, почитувај го животот”, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денес ќе дели флаери на локација на улица „Партизански одреди“ во Скопје.

Како што соопшти МВР, Јанкулоска, воедно ќе ја промовира и новата превентивна мерка во сообраќајот, односно поставувањето макети со изглед на полициски службеник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести