четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Јанкулоска: Ќе понудиме парцели за изградба на винарски визби во Куманово

bedinje2-500

Поврзани вести

Во Куманово ќе понудиме продажба на парцели наменети за изградба на мали винарски визби.

Ова вечерва го истакна носителот на ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Јанкулоска при посетата на кумановско Бедиње.

tromega-500

Јанкулоска пред граѓаните ги промовираше реализираните проекти и проектите што ќе се реализираат во Куманово.

„Во програмата на ВМРО ДПМНЕ предвидуваме проекти за зачувување и унапредување на традиционалните вредности во руралните подрачја“, посочи Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести