сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Јанкулоска ќе се обрати на конференциј за превенција на радикализација на младата популација

jankuloskpict

Последни вести

Во организација на Министерството за внатрешни работи во Охрид се одржува дводневна меѓународна конференција на тема „Тероризам: Превенција од радикализација на младата популација“.

На конференцијата денеска ќе се обрати министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести