недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Јанкулоска: Кумановскиот центар за култура ќе се реконструира

jankuloska1-500

Поврзани вести

Пред жителите на Јане Сандански и Бабин Дол носителот на ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ Гордaна Јанкулоска ги презентираше проектите реализирани од страната на Владата на Република Македонија.

„Во изминатиот период извршен е ремонтот на делниците Табановце до Куманово, во должина од 13 км. Куманово доби театар како посебна организациона единица во рамките на центрите за култура“, истакна Јанкулоска.

jankuloska2-500

Во наредниот период, посочи таа, ќе биде извршена реконструкција на Центарот за култура “Трајко Прокопиев”.

jankuloska3-500

Проектот ќе се реализира заради унапредување на условите за реализација на културните активности во градот.@

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести