недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Јанкулоска меѓу жителите на Смилковци

1975095_10151947904461682_4356296291616152740_n

Поврзани вести

Носителот на Изборната eдиница 2, Гордана Јанкуловска денеска оствари средба со граѓаните на Смилковци.

На средбата пред граѓаните на Смилковци, Јанкуловска ги презентираше проектите од програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Како еден од најважните проекти во програмата на ВМРО-ДПМНЕ таа го наведе проектот за отпишување на долговите за социјалните случаи.

Подоцна заедно со локалното население Јанкуловска ја посети и локалната црква која е во фаза на изградба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести