петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Јанкулоска на отварање на Центар за превенција „Полицијата и граѓаните заедно“

jankuloska

Последни вести

Во Кино Маџари во Општина Гази Баба денеска ќе биде промовиран Центар за превенција „Полицијата и граѓаните заедно“.

Во Центарот ќе се одржуваат работилници во организација на Одделението за превенција при СВР Скопје во соработка со општината Гази Баба.

На отворањето на Центарот ќе присуствуваат министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и градоначалникот на општината Тони Трајковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести