четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Јанкулоска во Дексион: Се очекуваат најмалку 30 нови инвестиции

jankuloskaaaaaaaaa

Поврзани вести

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска денеска оствари средба со жителите на Дексион каде промовираше дел од проектите на програмата Проверено.

Покрај другото во програмата се предвидува промоција на нови гринфилд инвестиции.

-Во следниот период се очекуваат уште најмалку 30 нови инвестиции. Со влезот на новите најавени и планирани гринфилд инвестиции се очекува отворање на најмалку 10.000 нови работни места. Има разлика, рече Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести