четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Јанкулоска: Спасовски им ја предаде власта на криминалците

jankuloskaaaa

Последни вести

По скандалозната одлука на техничкиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, која комплетно го блокираше Министерството се огласи поранешната министерка, Гордана Јанкулоска.

Таа на Твитер напиша: „Оливер Спасовски уште првиот ден им ја предаде власта на криминалците. Мирно ли спие?”

jankuloska-tviterr500

Имено, Спасовски издаде наредба да им се одземат овластувањата на вработените во полицијата.

Најчитани вести