вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Јанкуловска: Ѓорче Петров ќе добие нова полициска станица

Местото каде што е лоцирана старата полициска станица, ќе биде наменето за паркинг простор за станбените згради кои се наоѓаат во непосредната околина.

jankulovska

Поврзани вести

Носителот на Изборната Единица 2, Гордана Јанкуловска, на денешната средба со жителите на населбата Ѓорче Петров, најави дека за првпат после 50 години ќе се гради нова полициска станица во овој дел од градот.

Овој  проект е предвиден во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ. Местото каде што е лоцирана старата полициска станица, ќе биде наменето за паркинг простор за станбените згради кои се наоѓаат во непосредната околина.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести