четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Јанкуловска и Дачиќ утре ќе го пуштат центарот за политичка соработка „Табановце“

Заедничкиот контакт центар за полициска соработка меѓу Македонија и Србија утре ќе биде пуштен во употреба.

tabanovce

Поврзани вести

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и српскиот премиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ утре во 12 часот ќе  го пуштат во употреба Заедничкиот контакт центар за полициска соработка “Табановце“ лоциран на истоимениот граничен премин.

Целта на центарот е да се интезивира соработката на двете министерства за внатрешни работи.

Правилникот за работа и организација на Заедничкиот контакт Центар „Табановце“ меѓу двата министери беше договорен на Форумот  ЕУ-Западен Балкан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести