петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Јанкуловска и Трајановски ќе делат бесплатни ваучери за такси

mkd-6998

Последни вести

Вечерва во 22,30 часот, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски на фестивалот на виното “Виноскоп 2014” ќе делат бесплатни ваучери за такси превоз.

Оваа акција е дел од активностите во рамките на кампањата за безбедност во сообраќајот „Почитувај ги правилата, почитувај го животот“ и истата се реализира во соработка со поголем број на такси компании и Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести