петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Јанкуловска: Ќе се воведе електронско плаќање на даноци

Ветивме и обезбедивме поволни финансиски средства за поддршка на македонските компании. Ја подобривме ликвидноста на приватниот сектор со целосна исплата на заостанатите обврски“, нагласи Јанкуловска.

10154541_10151959691576682_4047616367545654336_n

Последни вести

Носителот на Изборната единица 2, Гордана Јанкуловска, денеска оствари средба со вработените во фабриката „Тушевски“ во Куманово.

„ВМРО-ДПМНЕ знае дека силна економија, значи силно општество и држава. Во новата програмата на ВМРО ДПМНЕ предвидуваме проекти со кои што се овозможува електронско плаќање на даноците. За прв пат во Македонија ќе бидат воведени и електронските фактури. Ветивме и обезбедивме поволни финансиски средства за поддршка на македонските компании. Ја подобривме ликвидноста на приватниот сектор со целосна исплата на заостанатите обврски“, нагласи Јанкуловска.

Таа на средбата потенцираше дека продолжува реализацијата на проектот „Топ менаџмент“, проект преку кој на менаџери од македонски извозно ориентирани компании им обезбедува теоретска обука во земјава и практична обука во компании во странски развиени земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести