сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Јанкуловска: Младите ќе патуваат бесплатно со воз

Ќе воведеме бесплатен викенд, еднаш во месецот за превоз на младите лица во железничкиот сообраќај во земјава. Сите млади до 27 години ќе имаат право на бесплатен повратен билет во определен викенд во месецот, им порача Јанкуловска на младите кумановчани.

Kafe Kumanovo

Поврзани вести

Гордана Јанкуловска, носителот на изборната единица 2, денска ја посети кумановската фабрика за чевли „Филип Фрос“. Таа се сретна со вработените и менаџментот на фабриката при што истакна дека Владата изминатите години континуирано спроведува мерки и проекти со цел да ја зголемиме поддршката на домашните компании.

На средбата со младите кумановчани, Јанкуловска истакна дека тие се  движечката сила и промотор на новите вредности на општеството и државата.

„Во следниот период ќе изградиме 69 нови и ќе реконструираме 2 постоечки спортски сали. Ќе воведеме бесплатен викенд (петок,сабота и недела) еднаш во месецот за превоз на младите лица во железничкиот сообраќај во земјава. Сите млади до 27 години ќе имаат право на бесплатен повратен билет во определен викенд во месецот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести