сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Јанкуловска вечерва ќе дели едукативни флаери „Алкохол и волан – најлоша комбинација“

Флаерите вечерва ќе им бидат поделени на возачите на улицата Орце Николов во Скопје.

volan

Последни вести

Едукативни флаери со содржина на тема „Алкохол и волан – најлоша комбинација“, вечерва ќе им бидат поделени на возачите на улицата Орце Николов во Скопје.

Станува збор за дел од воспитно-едукативната акција во рамки на летната сообраќајна кампања што ја организираат и реализираат Министерството за внатрешни работи и Републичкиот совет за бебедност на сообраќајот на патиштата.

Флаерите на учесниците во сообраќајот вечерва ќе им ги подели министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести