вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Јанукович доживеал тежок инфаркт?

Се' уште не се потврдени овие информации

Janukovic nikolic

Поврзани вести

Поранешниот претседател на Украина, Виктор Јанукович е во тешка состојба и е хоспитализиран во Москва, пишува „Московски Комсомољец“.

Рускиот претседател, Владимир Путин, ги демантирал претходните информации дека Јанукович починал од срцев удар. Путин рекол дека Јанукович е „жив и здрав“ и дека се видел со него.

„Нашиот извор вели дека Јанукович доживеал инфаркт, неговата состојаба е тешка“, пишува весникот.

Оттаму не навеле ниту во која болница е сместени и признаваат дека засега нема официјална потврда за информацијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести