вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јанукович ќе се обиде да ја врати власта преку воена операција

viktor-janukovic

Поврзани вести

Соборениот украински претседател Виктор Јанукович ќе се обиде да ја врати власта со помош на воената операција, пренесе „Обозревател“, повикувајќи се на податоците објавени во руското издание „Наша верзија“.

Според информации од руските изданија, на 25 или 26 март поранешниот лидер ќе даде изјава на еден од телевизиските канали. Се проценува дека тогаш тој ќе објави воена операција во југоисточните делови на Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести