петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Јанукович не сакал да комуницира со печатот по средбата со Путин

janukovic-putin

Поврзани вести

Украинската страна побара од Русија да не одржува прес-конференција по средбата меѓу претседателот Виктор Јанукович и неговиот руски колега, Владимир Путин. Ова го соопшти главниот уредник на радио „Ехо Москва“, Алексеј Венедиктов, цитиран од „Украинска правда“.

„Претставниците на Јанукович го замолија Кремљ да не одржува прес-конференција на претседателите по денешните преговори“, рекол тој.

„Рускиот претседател ќе одговара на прашања на тема Украина на прес-конференција на 19 декември, а Јанукович ќе одржи прес-конференција во Киев“, истакнал Венедиктов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести