сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Јанукович не се крие на руски воени бродови

janukovic

Поврзани вести

Соборениот од власт, сега веќе поранешен претседател на Украина, Виктор Јанукович, не се крие на објекти и бродови на руската Црноморска флота во Крим, пренесе „РИА Новости“.

Оваа информација ја дал воен извор, а со неа се демантираат тврдењата во голем број медиуми дека украинскиот лидер се подготвува да отплови со руски воен брод и да избега од Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести