понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Јанукович: Политичките амбиции на опозицијата ја продлабочуваат кризата

viktor-janukovic

Поврзани вести

Украинскиот претседател Виктор Јанукович ја обвини украинската опозиција дека продолжува да ја продлабочува кризата во Украина поради политичките амбиции на некои од нејзините лидери, пренесе Франс прес.

Шефот на државата, сепак, призна дека дозволил и грешки, но додал дека и властите можат да грешат.

„Сите обврски кои владеачите ги презедоа при преговорите со опозицијата се исполнети“, истакнал Јанукович.

Претседателот увери дека ќе направи се’ поради мирот, спокојството и нормалниот живот во земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести