понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Јанукович сакал насилно да ги задуши протестите во Украина

viktor-500

Поврзани вести

Пред отстранувањето од власт украинскиот претседател Виктор Јанукович планирал да испрати илјадници полицајци и војници за задушување на протестите во Украина, пренесоа локалните медиуми повикувајќи се на документи што беа објавени доцна синоќа.

Украинските медиуми успеаа да дојдат до илјадници документи кои се откриени во резиденцијата на Виктор Јанукович, во околината на украинската престолнина Киев. Дел од нив се појавија веќе на интернет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести