сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Јанукович: Ултранационалисти ќе започнат граѓанска војна во Украина

viktor-janukovic

Поврзани вести

Виктор Јанукович изјавил дека „банда ултранационалисти“ во Украина, која дејствува во име на „законската власт“, планира да започне граѓанска војна, јави „Интерфакс“.

„Замислете, тие сакаат да ја користат армијата, за да започнат граѓанска војна. Сакаат да се вклучат во нејзините редови, борци од националистички организации и да им дадат оружје“, рекол Јанукович пред новинарите во рускиот град Ростов на Дон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести