четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јапонија на колена пред Бони и Жервињо

Првиот погодок на натпреварот, постигнат во 12 минута беше дело на одличниот играч за врска на Милан, Кеисуке Хонда, а во 64 минута, на 1:1 израмни брзоногиот напаѓач на Свонси, Вилфред Бони.

JAPONIJA NA KOLENA

Последни вести

Вториот натпревар од групата “Ц”, дуелот помеѓу репрезентациите на Јапонија и Брегот на Слоновата Коска, заврши со минимален триумф на претставникот на Африка од 2:1.
Првиот погодок на натпреварот, постигнат во 12 минута беше дело на одличниот играч за врска на Милан, Кеисуке Хонда, а во 64 минута, на 1:1 израмни брзоногиот напаѓач на Свонси, Вилфред Бони.

Само две минути подоцна, во листата на стрелци се запиша и крилниот напаѓач на Рома, Жервињо.
Колумбија и Брегот на Слоновата Коска ја делат првата позиција во групата “Ц” со по три освоени бода, а без бодови се репрезентациите на Јапонија и Грција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести