сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јапонскиот новинар бил убиен веднаш по истекувањето на ултиматумот

novinar_japonija

Последни вести

Јапонскиот новинар Кенџи Гото бил убиен веднаш по истекувањето на рокот на ултиматумот, даден од радикалната група Исламска држава, вечерта на 29 јануари, соопшти  денеска јапонската телевизија НАК, пренесе МИА.

Според телевизијата, соодветната информација била емитувана во етер преку интернет-радио што се користи од страна на исламистите.

Засега нема официјална потврда на ова тврдење.

фото: МИА

Најчитани вести