среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Јариќ поради Лима заврши во речник

„Urban dictionary“ е познат по послободните дефиниции на секојдневните зборови, кои се како сленг. Ги има околу три милиони.

marko jaric

Поврзани вести

Поранешниот кошаркар Марко Јариќ ни виновен ни должен се најде во речник на популарниот англиски сајт „Urban dictonary“, под дефиниција „Marko Jaric‘d“.Имено, тој поим во нивниот речник опишува човек кој успеал да освои девојка која е исклучително над него.

„Адриана е многу позгодна и поубава од Марко. Не знаеме како успеа да ја освои и затоа мора да постои посебна дефиниција за зборот, под име „Marko Jaric‘d“, наведено е во објаснувањето за тој поим.

„Urban dictionary“ е познат по послободните дефиниции на секојдневните зборови, кои се како сленг. Ги има околу три милиони.

Така на комичен начин е претставен Марко Јариќ кој со ангелот на „Викторија сикрет“ е во брак од 2009 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести