четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јасер Арафат починал од природна смрт

jaser

Поврзани вести

Руската Федерална медицинско-биолошки агенција не добила барања од палестинската страна за спроведување на повторна експертиза на посмртните останки на Јасер Арафат, соопштил шефот на службата Владимир Ујба, цитиран од „Интерфакс“.

„Не сме добиле ново барање. Веќе ја завршивме експертизата и сите се согласуваат со нас. Дури Швајцарците ги повлекоа своите изјави и се согласија со нас, Французите исто така ги потврдија нашите заклучоци“, посочи Ујба, додавајќи дека Јасер Арафат не починал од радијациско влијание, туку од природна смрт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести