сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јавна расправа за измените на Законот за лекови и медицински помагала

todorov

Поврзани вести

Министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска, ќе присуствува на јавна расправа по повод  измените на Законот за лековите и медицинските помагала.

Јавната расправа е со почеток од 12,30 часот на Фармацевтски факултет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести