недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Јавна расправа за измените на Законот за заштита на културното наследство

500sobranie-na-rm-640x360

Последни вести

Во Собранието денеска ќе се одржи јавна расправа за Предлог-законот за измените и дополнувањата на Законот за заштита на културното наследство.

Јавната расправа ја организира собраниската Комисија за култура.

Најчитани вести