понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јавна расправа за новиот закон за електронски комуникации

Министерството за информатичко општество и администрација ја организира јавната расправа за новиот закон

smart foni

Поврзани вести

Јавна расправа за новиот закон за електронски комуникации организира денеска Министерството за информатичко општество и администрација.

Предлог-законот за електронски комуникации е поставен на Единствениот национален електронски регистар на прописи на Македонија, каде свои коментари и забелешки можат да остават сите организации, институции и граѓаните. Текстот има 194 члена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести