вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Јавниот сектор од денеска со повисока плата

Зголемувње ќе добијат вработените во јавниот сектор, односно полицијата, војската, културните работници, здравствените, образовните, социјалните и сите други вработени во администрацијата

plata

Последни вести

Од денеска почнува исплатата на повисоките плати во јавниот сектор. Во буџетот се предвидени средства  за ова зголемување на платите од четири проценти.

Зголемувње ќе добијат вработените во јавниот сектор, односно полицијата, војската, културните работници, здравствените, образовните, социјалните и сите други вработени во администрацијата

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести