вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 52

Јавно обвинителство: Притвор за четири лица поранешни припадници на ИСИС, по три се трага

На осомничените им се става на товар кривичното дело – Терористичка организација по чл.394-а ст.2 од Кривичниот законик.

Последни вести

Утрово во акција се уапсени три лица од Скопје и едно од Тетово поранешни припадници на ИСИС, а три лица се недостапни на органите на прогонот.

Надлежниот обвинител, ценејќи дека се исполнети законските основи до судијата на предходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопје предложи на осомничените да им се определи мерка притвор.

Најчитани вести