недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Јелена и Стефан ја напуштија болницата, Новак не беше со нив

novak_jelena

Последни вести

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ синоќа го напушти породилиштето „Принцеза Грејс“ заедно со синот Стефан, но првиот рекет во светот не беше со нив.

Нив, околу 19 часот од болницата, што се наоѓа во поширокиот центар на Монте Карло, ги изнесоа родителите на Јелена, Вера и Миомир Ристиќ.

Новак од саботата се наоѓа во Париз каде што го очекува мастерс турнирот, но затоа цело време комуницира преку телефон со своето семејство.

Таткото на Јелена ги земал ќерката и внукот со луксузно возило „ауди“ со затемнети стакла на кое биле испишани иницијалите на семејството Ѓоковиќ.  Јелена и Стефан биле чувани од приватно обезбедување, но и од полицијата, кои ги спровеле до зградата каде што семејството живее.

Инаку Јелена ја напуштила болницата на споредниот влез, а пред тоа нејзините родители го изнеле нејзиниот багаж, заедно со големиот број подароци и цвеќе што сопругата на Новак ги добила по повод раѓањето на синот.

Инаку според изјавите на персоналот во болницата, Новак бил многу дарежлив кон нив. Веднаш по раѓањето на Стефан, Новак на медицинските сестри кои се грижеле за него и за Јелена им дал скапоцени подароци во знак на благодарност за тоа што се грижат добро за неговото семејство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести