вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јемен: Денес би можело да биде прогласено примирје

jemen

Последни вести

Иранскиот заменик-министер за надворешни работи Хусеин Амир Абдулахиан изрази оптимизам дека уште денеска може да биде прогласено примирјето во Јемен, пренесе МИА.

– Оптимист сум дека следните часови по многу напори ќе бидеме сведоци на стопирање на воени напади во Јемен, истакна Абдулахиан.

Триесет и осум цивили беа убиени, а 532 беа ранети во експлозии во вчерашните воздушни напади во главниот град на Јемен, Сана.

Најчитани вести