вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јиха шокиран од високиот пораз од Австрија

images

Поврзани вести

Најдобриот ракометар на Чешка Филип Јиха, истакна дека е шокиран по поразот од Австрија и дека не памети кога последен пат биле поразени со десет голови разлика.

„Ова е ново искуство за нас, не помнам кога последен пат сме загубиле со десет гола разлика. Шокиран сум, не знам што би додал, ќе треба да седнеме, да разговараме, да ги увидиме грешките и на следниот меч да излеземе далеку подобри, пофокусирани“ , изјави Јиха.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести