среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Јавно Обвинителство: Победата на Даниел и Тамара е чиста

dan

Последни вести

Од досега спроведените истражни соопштенија во врска со нерегуларностите со гласањето на Скопскиот фестивал првите две места биле добиени со регуларни гласови, односно за победата на Даниел Кајмакоски и за второто место на Тамара Тодевска, победила волјата на гласачите, информираше Јавното обвинителство преку соопштение.

МВР вечерта,кога Македонија избираше песна претставник за „Евровизија“, спроведе акција во која беше уапсена група од продуценти, композитори и автори кои влијаеле на резултатите на телефонското гласање на Скопскиот фестивал.

Полицијата во два стана во Скопје пронајде повеќе од 2.000 СИМ картички од кои, постојат сомненија дека се гласало за да се намести победникот.

Најчитани вести