вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јога за деца во Зоолошка

Идејата е вежбите да се оддржуваат секоја сабота на атрактивни локации во Зоолошката , на кои ќе се вежбаат позиции познати по своето полезно дејство.

zoo

Последни вести

Скопската зоолошка градина  иницира интегрална јога за деца. Идејата е вежбите да се оддржуваат секоја сабота на атрактивни локации во Зоолошката , на кои ќе се вежбаат позиции познати по своето полезно дејство.

Часовите ќе се случуваат секоја сабота со почеток од 10 до 11 часот,  под водство на инструктор Силвија Петровска.
За подетални информации и пријавување заинтересираните може да се јават на  071 380 117.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести